Czy środek na mole może zagrażać ciąży?

witam, Obecnie jestem w 30 tyg ciąży, tydzień temu zauważyłam mole w szafie i kupiłam zawieszke na mole bross zapach lawendowy.Nie pamiętam składu ale chyba empentryna należąca do pyretroidów.Znalazlam w Internecie ze te substancje mają niską szkodliwość, ale z drugiej strony, ze środki na mole mogą być szkodliwe dla człowieka.Dziś wyrzuciłam zawieszke bo mimo tego, ze mam otwarte okna codziennie czuję ten zapach w całym domu.Czy wdychanie tego preparatu jakby nie bylo przez tydzień przy wentylowanych pomieszczeniach mogło zagrozić dziecku?Sama nie miałam, żadnych objawów bólu głowy czy innych.

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno jest określić to ryzyko, ale jeśli nie miała pani długiego kontaktu z daną substancją lub dokładnie stosowała się pani do zaleceń producenta (np. myjąc ręce po kontakcie) to nie sądzę, żeby musiała się pani niepokoić.