Czy środki dla spotrowców wspomagające odchudzanie są bezpieczne i skuteczne np. L-karnityna?

Witam.Mam na imię Tomek, mam 26 lat ważę ok 78kg. Waga mi nie przyszkadza ,ale brzuch który dość okazale wygląda na skutek częstego nadużywania jedzenia i nieregularnego trybu życie. Podejmuję już którąś z kolei próbę zrzucenia brzucha przez ograniczenie jedzenia i ćwiczenia głownie brzuszki. Nie zależy mi na szybkim ale na skutecznym rozprawieniu się z tym problemem. Czy więc środki dla sportowców takie jak L-karnityna bądz CLENBUREXIN szeroko zachwalane mogą mi pomóc?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Witam,

Środki, o których Pan wspomina działają na podobnej zasadzie, to znaczy wspomagają wykorzystanie energii ze spożywanych tłuszczów, co zapobiega ich odkładaniu się w postaci tkanki tłuszczowej. Jest jedno "ale" - działają wyłącznie przy wzmożonej aktywności fizycznej. Przy siedzącym trybie życia nie przynoszą żadnych efektów. Jedynym ich pozotywnym skutkiem w takim wypadku będzie obniżanie poziomu tzw. złego cholesterolu, czyli frakcji LDL. Jednak spalać tłuszczu nie będą, ponieważ mięśniom mało pracującym jako źródło energii wystarczy glukoza.

Dietetyk w Szpitalu Grochowskim im. dr n. med. Rafała Masztaka w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy