Czy stan zapalny może przejsć na drugie oko?

Witam, dokładnie dwa tygodnie temu okulista stwierdził w prawym oku mocne zapalenie spojówek. Dostałam kropelki oraz maść. Oko lewe było niby w porządku. Po dwóch tygodniach leczenia oko prawe wyzdrowiało, niestety stan zapalny chyba przeszedł na oko lewe, ponieważ od kilku dni zaczynam mieć podobne objawy (lekkie pieczenie, uczucie obecności piasku pod powieka itp). W związku z tym mam pytanie, czy mogę zastosować te same kropelki i maść na oko lewe? Mam pewne wątpliwości odnośnie dawkowania, ponieważ obecny stan oka lewego jest zdecydowanie lepszy niż początkowy stan oka prawego. Dodam, ze kropelki (T***) miałam stosować co 3 godziny przez pierwsze trzy dni, następnie 4 razy dziennie przez cztery dni i raz na noc przez kolejne siedem dni, maść (D***) tylko na noc przez pierwsze 7 dni. Czy takie dawki leków na oko lewe nie będą za mocne, skoro objawy jak na razie są dosyć lekkie?
ponad rok temu

Witam!

Jak najbardziej wirusowe zapalenie spojówek może wystąpić w drugim oku i leczenie jest takie samo. Zatem śmiało można stosować krople wg zaleceń. Dawkowanie proszę utrzymać, gdyż na pewno nic złego się nie stanie a objawy mogą ustąpić wcześniej.

Pozdrawiam serdecznie