Czy stłuszczenie wątroby na USG jamy brzusznej może być następstwem hipercholesterolemii?

Czy stłuszczenie wątroby widoczne na usg jamy brzusznej u 30-letniej kobiety może być następstwem hipercholesterolemii zdiagnozowanej w dzieciństwie? (W dzieciństwie miałam bardzo wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów, brałam leki i miałam zaleconą dietę. Obecnie jestem tylko na diecie, wyniki morfologii, prób wątrobowych, cholesterolu i trójglicerydów mieszczą się w normie.) Czy potrzebna jest dalsza diagnostyka?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może to być wynikiem wrodzonej hipercholesterolemii. Zalecałbym poszerzoną diagnostykę internistyczną. Pozdrawiam.