Czy stosowanie alprazolamu może zmniejszyć skuteczność antykoncepcji doustnej?

Czy stosowanie alprazolamu (xanax 1mg) może zmniejszyć skuteczność antykoncepcji doustnej (jeanine)? Czy istnieje bezpieczna metoda antykoncepcji przy tym leku (nie licząc sposobów mechanicznych)?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Niestety te leki mają udowodnione interakcje. Nie zaleca się stosowania antykoncepcji równolegle z alprazolamem.