Czy stosowanie leku Ivabradine Anpharm jest jest bezpieczne w czasie ciąży?

Czy lek ivabradine anpharm jest lekiem bezpiecznym w ciąży? Jestem w 8 tygodniu ciąży i mam stwierdzoną tachykardie zatokowa. Odstawiłam ten lek, ale puls jest wysoki i kolacze mi serce. Czy mogę wrócić do tego leku?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Stosowanie tego leku w ciąży jest przeciwwskazane. Proszę udać się do kardiologa w celu modyfikacji leczenia. Pozdrawiam.