Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy stosowanie tabletek antykoncepcyjnych powoduje wypadanie włosów?

Witam. Czy długie stosowanie tabletek antykoncepcyjnych (8 lat) może powodować wypadanie włosów i czy ich odstawienie również powoduje ich wypadanie? Dziękuję serdecznie.

ponad rok temu

Leczenie łysienia plackowatego

Witam

Jeśli przez 8 lat tabletki były dobrze tolerowane (a więc dobrze dobrane) to nie sądzę aby mogły powodować nasilone wypadanie włosów.
Możliwa jest sytuacja, że po odstawieniu tabletek obserwuje się niewielkie nasilenie wypadania włosów, które ma charakter przemijający.

Pozdrawiam

Specjalista dermatolog i wenerolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy