Czy stosowanie tranu w ciąży jest bezpieczne?

Witam serdecznie
Mam pytanie odnośnie do stosowania tranu w I trymestrze ciąży. Czy można w tym okresie stosować tran bez ponoszenia ryzyka? Jeśli tak, to w jakiej ilości? Biorę tylko kwas foliowy, żadnych witamin.
Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Bezpieczniej jest stosować specjalne kapsułki dla kobiet w ciąży zawierające kwasy Omega-3 w odpowiedniej dawce. Istnieją też suplementy Omega-3 pochodzenia roślinnego, na 100 proc. nie zawierające metali ciężkich.
Proszę zapytać swojego ginekologa lub farmaceutę w aptece. Zażywając tran można łatwo przedawkować witaminę A, co może doprowadzić nawet do poronienia czy wad zarodka.

Pozdrawiam serdecznie!