Czy stosowanie wkładki może pomóc przy bólach podczas stosunku?

Witam. 29.08.2018r mialam cesarke z koniecznosci. Miesiac po porodzie dostalam okres i bralam Axie przy karmieniu piersia. Od 3msc nie biore tabletek. Miesiaczka wystepuje normalnje. W dniu dzisiejszym mialam wykonane USG dopochwowe poniewaz mdleje podczas miesiaczki , bardzo bola jelita i odbyt. Lekarz podczas badania stwierdzil ze prawy jajnik zrosl mi sie z macica prawdopodobnie po porodzie . Oraz ze byc moze w bliznie po cc rozwija sie endometrioza ale moze to sprawdzic tylko podczas krwawienia. Stosunki od 2msc sa na tyle bolesne ze placze. Lekarz zalecil wkladke domaciczna Mirene czy bole podczas stosunkow ustopia?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem. Możliwe że wskazane będzie leczenie operacyjne.