Czy stosunek w 5 tygodniu ciąży może zaszkodzić dziecku?

Jestem w piątym tygodniu ciąży i nadal kocham się z mężem. On kończy w środku, czy to może szkodzić maleństwu? Słyszałam też, że orgazmy mogą szkodzić, czy to prawda?
Dziękuję

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Na tak wczesnym etapie ciąży seks na pewno nie szkodzi dziecku. Proszę jedynie pamiętać, aby mąż zadbał o higienę intymną tuż przed stosunkiem, tak aby nie wprowadzać zarazków do Pani dróg rodnych.
W późniejszej ciąży należy powstrzymać się od ekwilibrystycznych technik seksualnych, na rzecz większej dawki czułości. Polecam artykuł na ten temat na naszym portalu.

Pozdrawiam serdecznie!