Czy stres ma związek z brakiem miesiączki u osoby uprawiającej seks?

Witam. Szukam pomocy, mianowicie - mam 18 lat, moje cykle miesiączkowe są nieregularne ( raz zdarzyło się 11 dni ,a w kwietniu tamtego roku i listopadzie 44 i 47). Współżyję. W tym miesiącu miesiączka miała wypadać na 15.10 jednak nadal jej nie ma I bardzo się boję. W dniach przewidywanej miesiączki miałam raz ciemne plamienie. Dodam że od jakiegoś czasu cierpię na depresję i jestem wystawiona na działanie dużego stresu. Czy to może być przyczyna tego że jeszcze się nie pojawiła ?

Dobry wieczór
Opisane przez Panią zaburzenia cyklu mogą mieć podłoże psychiczne (depresja, silny stres). Zachęcam jednak dwutorowe działanie, a mianowicie skonsultowanie się z ginekologiem. Jeśli lekarz wykluczy podłoże ginekologiczne, polecam skonsultowanie się z psychiatrą prowadzącym, bo zaburzenia cyklu mogą mieć podłoże farmakologiczne i może psychiatra dobierze inne leki.