Czy stres mógł spowodować siwienie włosów?

Mam coraz wiecej siwych wlosow :( a mam dopiero 26 lat... czy stres tak bardzo wplywa na moje zdrowie ze wlosy sa slabe i traca swoj kolor, nabierajac siwizny ?Czy jest cos co moze jakos ten proces spowolnic ? pomocy ...

Mgr Kamila Jakubowska

Witam

Stres i przewlekły niepokój mogą powodować siwienie i wypadanie włosów.Istnieją rozne metody radzenia sobie ze stresem, może to być joga, medytacja, sport, czytanie czy rozmowa z przyjacielem.Warto spróbować różnych metod aby znaleźć tą najlepszą dla Pani? Dobrze byłoby się zastanowić nad tym co jest przyczyną stresu?.Mozna też zadbać o stan włosów poprzez witaminy n.p skrzyp polny.Zalecałahym też zrobienie sobie badań krwi i skonsultowanie się z lekarzem w celu określenia przyczyny wypadania

Pozdrawiam
Kamila Jakubowska

Stres może być także przyczyną siwienia, dlatego zachęcałabym do przyjrzenia się (np w procesie psychoterapii) możliwościom poradzenia sobie ze stresem i wprowadzenia zmian w życiu, które go zminimalizują.

Witam, w tym wieku siwienie jest przedwczesne, stres negatywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Na siwienie mogą mieć wpływ czynniki genetyczne, dieta, niedobory witamin, minerałów, palenie, stan chorobowy lub bardzo silny stres (pośrednio). Stres może mieć wpływ na ich szybsze wypadanie. Aby zastanowić się nad przyczyną szybszego siwienia i wypadania włosów proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem. Warto również umówić się z psychologiem i porozmawiać o przyczynach stresu i jak nauczyć się z nim radzić.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl