Czy stres może spowodować poronienie?

Witam. Jestwm w 6 tyg drugiej ciąży i dzisiaj mialam bardzo nerwowy dzień z powodu pierwszego dziecka. Dziecko mnie bilo i doprowadzilo do takiego szału, że zaczęłam bardzo krzyczeć. Po tym incydencie bylam bardzo roztrzesiona i bardzo sie boję czy przez ten incydent mogę poronic? Teraz bardzo sie boje czy mogłam zaszkodzić dziecku.

szanowna Pani niestety nie jestem w stanie tego przewidzieć, niestety negatywne emocje mają zły wpływ na rozwijające się dziecko