Czy stres powoduje te objawy?

Witam. Od pewnego czasu codziennie budzę się co godzinę w nocy, przez co wstaje bardzo niewyspana i zaczęłam zgrzytać zębami. (wiem o tym i zdaje sobie z tego sprawę, natomiast najczęściej jestem wtedy w głębokim śnie i nie przestaje, nie wiem jak to opisać). Do tego pojawiły się u mnie bóle w klatce piersiowej (niecodziennie i szybko ustępują), przypominające kłucie (miałam tak, gdy byłam w okresie dojrzewania). W ostatnim czasie mam bardzo dużo stresu, a czasami sama go sobie stwarzam. Czy kłucie w klatce piersiowej i zgrzytanie zębami może być z tym związane?

Witam,

opisane objawy mogą świadczyć o nerwicy, zaburzeń lekowych, depresji ale nie tylko aby wykluczyć wyżej opisane schorzenia wymagana jest stacjonarna konsultacja z lekarzem rodzinnym aby wykluczyć schorzenia sercowe naczyniowe lekarz rodzinny wykona badanie fizykalne z badaniem spoczynkowym Ekg oraz zleci dodatkowo badania laboratoryjne w których wykluczy schorzenia sercowe naczyniowe. Wtedy wskazana stacjonarna wizyta u lekarza psychiatry który oceni objawy pod kontem zaburzeń lekowych, nerwicy, depresji albo potwierdzi albo wykluczy i zaleci konsultacje do innego specjalisty np neurologa.

Pozdrawiam