Czy strzępki krwi oddawane z moczem, mogą sugerować ciążę?

Witam serdecznie!
Mam 26 lat i od prawie roku staramy się z mężem o dziecko. Ostatnią miesiączkę miałam 21-25.04.2011r. Dni płodne przypadły mi mniej więcej (na oko) 4-8.05. Zaprzestałam prowadzenia obserwacji, bo kiedy z miesiąca na miesiąc nie zachodziłam w ciążę było to frustrujące. W tym czasie kilkakrotnie się kochaliśmy. Wczoraj, tj. 10.05. strasznie zaczęły mnie piec 'tamte okolice" i dostałam częstomoczu. Myślałam, że to jakaś infekcja, na które jestem podatna, i wzięłam 4 U***. Po jakimś czasie zauważyłam, że mój mocz miesza się z krwią... a właściwie z jakimiś krwistymi strzępkami przypominającymi błonę śluzową. Pierwszy raz zauważyłam coś takiego ok. godz. 13, a o 20 mocz był już normalny. Podejrzewam, że nie było dużo tej krwi, ale nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji. Byłam trochę przerażona. Zrobiony popołudniu (w trakcie tego "krwawienia" test ciążowy wyszedł negatywny).
I moje pytanie brzmi: czy mógł to być efekt uboczny zażycia 4 tabletek U***, czy to może być jednak ciąża? Niestety moja Pani ginekolog ma wolne terminy dopiero na 17.05.

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Zastosowany preparat zazwyczaj nie daje tego typu reakcji.

Uważam, że obecność krwi w moczu może świadczyć o infekcji układu moczowego.
Dobrze byłoby wykonać badanie moczu.

Test ciążowy jest najbardziej wiarygodny, kiedy wykona się go dwa tygodnie po odbytym stosunku płciowym. Jednak najbardziej miarodajne i możliwe do zbadania już w 7 dniu jest oznaczenie beta HCG we krwi.

Niewielkie krwawienie może również wystąpić w czasie okołoowulacyjnym lub w momencie implantacji zarodka.

Warto powtórzyć test ciążowy.

Pozdrawiam!