Czy stulejka może być przyczyną stanu zapalnego?

Witam. Mam 20 lat, mój problem polega na tym, że przez dość dłuższy czas mam następujące objawy: czasem lekkie zaczerwienienie i takie białe kropeczki na napletku w okolicach otworu. Poza tym na żołędzi wokół cewki moczowej jest takie zaczerwienienie, a ostatnio, chyba w wyniku jakiegoś podrażnienia, to zaczerwienie powiększyło się i zrobiła się na tym tak ranka. Takie objawy mam od dłuższego czasu. Również dokuczają mi od czasu do czasu takie napady swędzenia całego penisa i jąder. Również mam taką większą białą krostkę (trudno mi to określić) na napletku. Prawdopodobnie to wszystko jest również wywołane stulejką którą mam od dość dawna. Proszę o radę co mam zrobić, aby chociaż zahamować te objawy. Mam zamiar kupić i posmarować penisa maścią Clotrimazolium, tylko nie wiem czy tylko w okolicach napletka czy również na żołędzi się to smaruje. Oczywiście planuję z tym pójść do lekarza urologa, tylko najpierw bym musiał zgłosić się do rodzinnego, żeby otrzymać skierowanie. Za udzieloną radę z góry bardzo dziękuję :)
20 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Niestety nie potrafię postawić rozpoznania bez osobistego kontaktu z Panem. Wydaje się jednak, że pierwotną przyczyną stanu zapalnego jest stulejka. Zalecam Panu wizytę u lekarza urologa i to możliwie szybko. Warto zadbać o siebie ze względów:
- zdrowotnych (stulejka sprzyja stanom zapalnym prącia oraz zakażeniom układu moczowego, a nawet rakowi prącia),
- higienicznych (stulejka utrudnia utrzymanie higieny okolic intymnych, a jednocześnie zła higiena może być przyczyną stulejki i czynnikiem ją pogarszającym),
- a także seksualnych (stulejka utrudnia stosunek, sprawia, że staje się on bolesny).

Myślę, że najpierw trzeba wyleczyć stulejkę, a stan zapalny z czasem ustąpi. W każdym razie leczenie stanu zapalnego bez leczenia stulejki nic nie da! Tak więc radzę popędzić do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie do urologa!

Lekarz, autorka wielu publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy