Czy suchy zębodół zagraża ciąży?

Witam. Miałam wyrwaną górną 4 i 5, niestety zrobi mi się suchy zębodół, po 4 dniach cierpienia poszlam do dentysty który oczyscil rane i wlozyl cos do srodka i jest ok az do dzisiaj (oczyszczenie mialo miejsce dobe temu). Jestem w 5 mies ciazy. Czy suchy zebodół zagraza ciazy? Oczywiscie nie biore zadnego antybiotyku. I czy jesli bol nie wystapi juz to czy powinnam pojsc z powrotem na wymiane opatrunku czy juz nie potrzeba?

Jeśli lekarz rozpoznał suchy zębodół, to powinna Pani mieć ustalone wizyty codziennie aż do całkowitego wygojenia rany poekstrakcyjnej (najczęściej 5-7 dni). Samo zapalanie zębodołu nie jest stanem zagrażającym ciąży.

W tym wypadku jeszcze pewnie ze dwa razy trzeba by przepłukać zębodół , tak naprawdę wszystko może stanowić zagrożenie dla ciąży , ale w większości przypadków raczej nie powinno to mieć negatywnego wpływu