Czy sugerowana jest w tym wypadku chemia czy radiologiczne naświetlania?

U mojej 73 letniej mamy stwierdzono podczas biopsji w lewym płucu guz o średnicy 0,4 cm.Opis mikroskopowy: naciek nowotworu złośliwego-obligobiopsja. obraz morfologiczny i profil immunohistochemiczny odpowiada inwazyjnemu rakowi gruczołowemu płuca. Do tego w prawej piersi guzek zmiany o średnicy 7 mm w dolnym zewnętrznym kwadracie piersi prawej. W uzyskanych aspiratach: rak nie drobnokomórkowy -kategora C5. pROSZĘ O PODPOWIEDŹ , CZY SUGEROWANA W TEJ SYTACJI JEST CHEMIA, CZY RADIOLOGICZNE NAŚWIETLENIA. jesteśmy przed spotkaniem z konsylium lekarzy.

Lek. Bartłomiej Grochot

Konsylium złożone ze specjalistów kilku dziedzin decyduje o najlepszym leczeniu indywidualnie dobranym do każdego pacjenta. W zależności od sytuacji zdrowotnej, umiejscowienia oraz typu histologicznego nowotworu leczeniem może być: operacja, radioterapia, bądź chemioterapia.