Czy suplementacja kolagenu i omega 3 jest wskazana przy sklerotyzacji panewki stawowej?

Witam!! Odczuwam lekki ból przy przysiadzie w prawym biodrze. Na USG nic nie wyszło na RTG - sklerotyzacja panewki stawowej. Pytanie, czy suplementacja kolagenu i omega 3 jest wskazana przy takiej kontuzji? Wiem, ze nie mozna stwierdzic w czym leży przyczyna mojego bólu po tej diagnozie, ale jednak mimo wszystko wydaje mi się, że istnieje takie ogólne leczenie tego typu urazów ;) ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście można stosować wspomniane suplementy. Można także rozważyć stosowanie preparatów zawierających chondroitynę oraz glukozaminę.