Czy syn już może zarażać czy dopiero te 14 dni od zarażenia?

Witam. W dniu 26.03.2018 u przedszkola wyszła ospa. Wiem, że jest możliwość zarażenia u mojego syna. Pytanie dotyczy tego czy na święta 02.04.2018 możemy jechać na chrzciny z synem? Czy syn już może zarażać czy dopiero te 14 dni od zarażenia?

Lek. Paweł Szadkowski

Okres wylęgania ospy wynosi 10-21 dni. Zakaźność utrzymuje się od 48h przed wystąpieniem osutki ospowej do przyschnięcia (przykrycia strupem) ostatnich pęcherzyków - zwykle 7 dni.