Czy syntetyczny hormon ciałka żółtego zatrzymuje miesiączkę?

Witam serdecznie!
Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż bardzo się martwię. Do ostatniego stosunku doszło 26 grudnia (z zabezpieczeniem), okres powinien pokazać się 17 stycznia. Do dziś się nie pokazał. Lekarz w badaniu ginekologicznym wykluczył ciążę, zrobiłam 2 testy jeden popołudniu, drugi rano w odstępach 4 dni i obydwa wyszły negatywnie.
Biorę **** (lek hormonalny- syntetyczny hormon ciałka żółtego) 3x1 po jakim okresie mogę spodziewać się okresu? Martwię się. Czy lekarz po takim czasie lekarz mógł się pomylić i jednak mogę być w ciąży?
Bardzo się martwię.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Pęcherzyk ciążowy (pierwsza struktura widoczna w USG we wczesnej ciąży) powinien być możliwy do uwidocznienia już po 4 tygodniach od ostatniej miesiączki. Jak rozumiem, była Pani badana co najmniej po takim okresie. Raczej nie doszło więc do pomyłki. Ponadto, o nieobecności ciąży świadczą dwa negatywne wyniki testów ciążowych, które wykonała Pani zapewne również po terminie spodziewanej miesiączki, czyli w okresie, kiedy w razie zapłodnienia wynik powinien być już pozytywny (artykuł o testach: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0).
Jeżeli cały czas przyjmuje Pani ****, to miesiączka ma prawo się nie pojawiać. Krwawienie może pojawić się dopiero w ciągu kilku (zwykle do 7) dni po odstawieniu leku. Mam nadzieję że moja odpowiedź Panią uspokoiła :)
Pozdrawiam serdecznie!