Czy syntetyczny progesteron w formie tabletki podjęzykowej można połykać?

Lekarz przepisał mi L**** 50 (syntetyczny progesteron) podjęzykową na uregulowanie cyklu. Mam brać ją od 16 dnia cyklu przez 10 dni, 2 razy dziennie. Jednak nie jest ona dobra w smaku i bardzo długo się rozpuszcza więc bywa że ją połykam. Ginekolog powiedział, że po tych 10 dniach przestać brać i okres powinien pojawić się za 3,4 dni jednak w zeszłym miesiącu dostałam go po 10 dniach.
Czy jest to związane z tym, że połykam L**** czy może to być inna przyczyna ?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Krwawienie po odstawieniu wymienionego przez Panią środka występuje w różnym czasie. Nie jest to raczej kwestia sposobu przyjmowania leku. Nie powinna go Pani jednak połykać, gdyż z pewnością substancja czynna nie wchłania się tą drogą w wystarczającym stopniu- taka jest po prostu "konstrukcja" tabletki. Jeśli nie odpowiada Pani smak, to może Pani spokojnie aplikować L*** dopochwowo. Proszę jednak najpierw powiedzieć o tym swojemu lekarzowi- może on zdecydować o zmianie dawkowania, jeśli zamierza Pani wybrać ten sposób stosowania leku.
Pozdrawiam serdecznie!