Czy sytuacje kontaktu z preejakulatem są ryzykowne?

Witam.Mój chłopak miał na brzuchu małe ilości preejakulatu który skapal z penisa gdy był w stanie podniecenia. Oboje byliśmy w spodniach i lezelismy obok siebie. Czy jest jakakolwiek szansa że zajdę w ciążę jeżeli dotykałam go ręką po brzuchu i przez przypadek dotknęłam tego preejakulatu na jego brzuchu, po czym poszłam do toalety i dotykalam tą ręką pochwe bez wcześniejszego umycia rąk? Byłam w 3 dniu okresu, cykle powyżej 32dni. Czy takie sytuacje są w ogóle ryzykowne?

Małgorzata Panek

Preejakulat zawiera plemniki. W przypadku kontaktu z drogami rodnym kobiety istnieje ryzyko zapłodnienia. Natomiast w 3dniu cyklu szanse na zajście w ciążę są niskie.
Radziłabym pamiętać o zabezpieczeniu.
Pozdrawiam