Czy szumy uszne mogą być spowodowane przez zniesienie lordozy szyjnej?

Dzień Dobry . Mam pytanie zniesiona lordoza szyjna może być przyczyną kręcenia się w głowie, szum w uchu ? Różnie słyszę że to może mieć wiele przyczyn , a 1 lekarz że Ludzie są różnie pogkrzywieni nie wiem co to oznaczało że może to nie jest powodem. A Lekarz Neurolog tylko przepisują tabletki . Jak mam znaleść przyczene bo może być wiele powodujących ten stan

Dzień dobry.

Warto udać się do dobrego fizjoterapeuty który odpowiednio pomoże Pani.

Co do opisanych objawów dobrze by było wykonać diagnostykę z krwi - niedokrwistość nieprawidłowa glikemia, nieprawidłowy poziom elektrolitów, szczególnie sodu czyli hiponatremia, mogą być przyczyną odczuwania dyskomfortu w głowie jako zawroty głowy, szum.

Warto wykonać holter ekg być może powodem opisanych dolegliwości przyczyny związane zaburzeniami rytmu serca lub zwyżkami/spadkami ciśnienia.

Proszę udać się do dobrego internisty który odpowiednio podejdzie do opisanych przez Panią objawów.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zniesieniu lordozy szyjnej mogą towarzyszyć objawy neurologiczne, takie jak zawroty głowy oraz szumy w uszach. Ponadto takie objawy może dawać również wiele innych jednostek chorobowych.

Jeśli jednak cierpi Pani na zniesioną lordozę szyjną, to w pierwszej kolejności warto skupić się na tym problemie i być może wówczas szumy uszne oraz zawroty głowy znikną. Podstawową formą leczenia zniesionej lordozy szyjnej jest rehabilitacja, dlatego proszę w tym celu skontaktować się z fizjoterapeutą bądź rehabilitantem, który dobierze odpowiednie leczenie.

Więcej na temat objawów, przyczyn oraz ćwiczeń na zniesioną lordozę szyjną znaleźć można w naszym tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/zniesienie-lordozy-szyjnej.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zniesienie-lordozy-szyjnej-zawroty-glowy-szumy-w-uszach-i-mdlosci-a-nerwica,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lordoza-szyjna-ma-wplyw-na-wystepowanie-szumu-w-uszach-i-silnego-bolu-potylicy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-szumy-uszne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.