Czy szybko usuwać potworniaka na jajniku?

Witam 4lata temu wykryto u mnie " potworniaka " na prawym jajniku. Lekarz kazał mi poczekać z operacją bo jest mały ok 1 cm i trudno będzie go usunąć. W międzyczasie pojawiły się u mnie częste stolce4-5 na dobę wcześniej był1. Są one bardzo cienkie, szarpane. Przy aplikowaniu gałki dopochwowej zauważyłam jakby guz na tylnej ścianie pochwy nie bolący ale jak go uciekam mam wrażenie że jest on bardziej w odbycie bo na niego uciska. Markery nowotworowe w normie, lekarz każe czekać. Co robić?

Nie jest pani w stanie wyczuć 1 cm guzka jajnika przez pochwę .Objawy które pani opisuje wynikają z innego powodu i proponuję wizytę u lekarza POZ ,który po zbadaniu pani zaleci potrzebne badania .