Czy ta poprawa to wynik działania leku?

Dzień dobry, mój syn ( 14 lat) od czterech miesięcy cierpi na ataki paniki w kontekście "fobii szkolenej" , od dwóch miesięcy przyjmuje lek asentra , od 3 tygodni w dawce 100 mg. Widać pewną poprawę : jest w stanie pójść do szkoły i wytrzymać jedną, dwie lekcje. Ataki paniki zanikły natomiast nadal prześladują go momenty lęku, paraliżuje go "lęk przed lękiem". Widać spora poprawę ale do powrotu do szkoły na pełny wymiar godzin chyba dość dużo brakuje. Każde wyjście do szkoły na kilka godzina bardzo wyczerpuje go energetycznie. Czy lek asentra podawany nadal w tej dawce działa nagle czy stopniowo? Czy zaobserwowana poprawa to jest pełnia działania leku czy poprawa będzie się rozwijać na tej zasadzie ze z tygodnia na tydzień będzie coraz lepiej aż w końcu wszytskie objawy ustąpią? Zaznaczam,z e syn uczęszcza na psychoterpaię jednak jest ciężkim pacjentem, jest w dobrej relacji z terpaeutą ale ma swoje zdanie i nie chce np. stosować relaksacji bo uważa,k ze to nie działa.W tej chwili większą nadzieję na powrót do normalnego życia upatruję jednak w lekach.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Działanie Asentry pojawia się dopiero po ok 4 tygodniach regulranego, codziennego stosowania. Pozdrawiam.