Czy ta przypadłość również zaliczana jest do bruksizmu?

Dzień dobry, jestem świadoma, że zgrzytanie zębami to bruksizm, ale co gdy podczas snu nie zgrzytam tylko "stukam" zębami po kilka razy. Czy ta przypadłość też zalicza się do bruksizmu?

Zgrzytanie, "stukanie" zębami w trakcie snu to jedne z objawów bruksizmu. Czy budzi się Pani również z napiętymi mięśniami twarzy, karku? Wskazana diagnostyka w poradni stawu skroniowo-żuchwowego i wykonanie szyny relaksacyjnej, która zapobiega ścieraniu zębów przez nieświadome zgrzytanie zębami w trakcie snu oraz relaksuje mięśnie.