Czy ta strona poświęcona jest również bulimii?

Mam 18 lat, bulimia zawładnęła moim życiem, gdy miałam 15. Doskonale wiem, co jest przyczyną mojej choroby (nie jest ona zależna ode mnie). Szukam darmowego psychologa internetowego lub kogokolwiek, komu mogłabym opowiedzieć o wszystkim co mnie dręczy i kto poświęciłby mi choć chwilę uwagi. Nie mam ochoty się budzić, nie mam siły wymiotować. Rodzice wyjechali, a moje uzależnienie nasiliło się (wymiotuję ok. 5 razy dziennie). Wiem, że to wina mojego domu, wszystko tutaj źle mi się kojarzy (gdy jestem poza, z dala "bliskich" czuję się jak w innej skórze, wszystkie moje obawy, moja choroba po prostu przestają istnieć, zapominam o swoim dotychczasowym życiu, zaczynam od nowa). Czy mogę liczyć na pomoc ze strony 'abcanoreksja.pl'?

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam serdecznie!

Na pomoc oczywiście możesz liczyć, pamiętaj jednak, że konsultacja za pośrednictwem internetu nie zastąpi rozmowy z psychologiem i terapii, której tak poważny problem wymaga. W Twoim przypadku najlepiej byłoby umówić się na osobiste spotkanie z psychologiem i pomyśleć nad podjęciem psychoterapii. Jak sama zauważyłaś, problem leży w Twojej rodzinie, a więc najlepszym rozwiązaniem byłaby terapia wszystkich domowników.

Łączę pozdrowienia