Czy ta terapia psychologiczna była właściwa?

W 2020 r. trafiłem do psychologa ze względu na zaburzenia lękowe - fobia. Od 2019 r. zachowywałem się bardzo źle miałem w sobie za dużo energii wiele jeździłem rowerem, dość często robiłem awantury wśród najbliższego otoczenia, a wcześniej nie zachowywałem się tak przez kilka lat wśród najbliższego otoczenia. Psycholog bardzo dobrze wiedział od moich znajomych co robiłem. Czy psycholog powinien mi przepisać leki na uspokojenie czy raczej nie ? Do psychologa chodziłem od 2020 r. do 2022 r. nie przepisał mi nawet 1 recepty na leki na uspokojenie, a nawet jak wyrządzałem awantury ale z mniejszą częstotliwością on dobrze wiedział i powiedział mi iż ze mną jest bardzo dobrze. Jeszcze jak mój tata zachorował na raka poinformowałem go, pocieszał mnie przez kilka zajęć pewnie aby czuć się lepiej więc się cieszyłem wśród otoczenia a później od znajomych którzy mają kontakt z psychologiem potraktowali mnie bardzo negatywnie cieszyli się ze mnie, krzykiem mi zwracali uwagę iż źle postępowałem. Czy poprawnie poprawnie prowadził mnie psycholog czy błędy popełniał w leczeniu, i czy dobrze iż z niego zrezygnowałem ?

Po pierwsze, psycholog nie ma uprawnień do przepisywania leków. Od tego jest psychiatra. Nie la też uprawnień do prowadzenia psychoterapii. Od tego jest psychoterapeuta. Jeśli ma Pan wątpliwości, co do kompetencji pomagacza, warto zmienić lub chociażby przegadać i dojaśnić nieścisłości. Oczekuje Pan wsparcia falakologicznego, proszę umówić wizytę do lekarza psychiatry. Pozdrawiam