Czy ta wada może się powtórzyć?

W 17 tygodniu wykryto u mnie całkowite bezwodzie oraz wielotorbielowatość obu nerek u płodu. Lekarze ocenili szanse życia dziecka na zerowe i dokonano terminacji ciąży. Do tej pory ciąża przebiegała niemal wzorowo ( lekko podwyższone tsh wykryte w 10tyg i korygowane lekiem) Lekarze nie zachęcali do jakicholwiek badań, mówiąc o zwykłym pechu czy przypadku. Razem z meżem pragniemy kolejnego dziecka, czy ta wada może się powtórzyć? Czy to faktycznie mógłbyć jednorazowy przypadek? Jakie badania moglibyśmy jednak wykonać aby wykluczyć tę wadę w przyszłości? Dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani, warto zbadać u Państwa mutacje genów wywołujących wielotorbielowatość nerek