Czy ta wysypka może być od golenia?

Witam,dostalam wysypkę na przedramieniu i lekko powyżej, i troszkę na udzie od strony wewnętrznej,i myślę że dostalam to po goleniu maszynka.Czy jest to możliwe ?Proszę o pomoc,jakąś masc.Dziękuje

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Może to być zwykłe podrażnienie od golenia i niewystarczające nawilżenie po zabiegu, najlepiej jednak umówić się na wizytę do dermatologa lub kosmetologa. Do najczęstszych przyczyn podrażnień zalicza się golenie tępą maszynką, która zamiast golić, szarpie skórę; używaniu brudnej maszynki, golenie włosków na suchej skórze. Warto również zwrócić uwagę na to, co się robi przed i po goleniu. Lepiej unikać robienia peelingów przed goleniem oraz zabiegów kosmetycznych bezpośrednio po goleniu, to również może podrażnić skórę. Przyczyną wysypki może być także uczulenie na piankę lub krem do golenia, jeśli Pani takowego używała. By wykluczyć wszelkie możliwości, najlepiej zrobić sobie badania u profesjonalnego lekarza.