Czy ta wysypka może oznaczać świerzb?

witam mam 60 lat tydzień temu nad morzem dostałam wysypki na rękach i brzuchu lekarz stwierdził świerzb i przepisał mi NOVOSCABIN smarowałam całe ciało trzy dni zrobiła mi się kaszka i czerwone place , wysypka się poszerza ,wróciłam do domu i poszłam dzisiaj znowu do lekarza nie bardzo wiedział co to jest wysłał mnie do dermatologa, pani dermatolog długo oglądała i mówi że widzi kilka świerzbowców wysypkę określiła że mogą to być podrażnienia po leku, przepisała mi maść INFECTOSCAB wysmarowałam się cała czekam na kąpiel ale wysypka nadal bardzo swędzi i wyskakują mi teraz drobne pęcherzyki na pośladkach , palcach,i na dłoniach /wewnętrzne boki/ nie miałam żadnej wysypki między palcami ani w zgięciach.nie jest to też uczulenie czy to marze być świerzb i czemu się tak długo leczy

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę stosować się do ostatnich zaleceń dermatologa. Gdyby świąd nie ustępował proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, aby przepisał leki przeciwświądowe.