Czy tabletki antykoncepcyjne będą działać, jeśli biorę w złym kierunku?

Wotam mam pytanie odnosnie tabletek antykoncepcyjnych. Mialam zmienione tabletki i teraz biorę axia i przez przypadem zaczelam brac tabletki w zlym kierunku . Czy tabletki bede dzialac?

Lek. Paweł Szadkowski

Każda tabletka jest taka sama i zawiera tę samą ilość substancji. Nie trzeba brać ich po kolei, po prostu ma to ułatwić pacjentce stosowanie antykoncepcji. Więc w Pani przypadku tabletki będą działać, nie ma powodu do niepokoju.