Czy tabletki antykoncepcyjne połączone z tabletką 72h po mogą zatrzymać miesiączkę?

Czy tabletki antykoncepcyjne polaczone z tabletka "po" moga zatrzymac miesiaczke? Z wielu zrodel slyszalam ze tabletki antykoncepcyjne zaczynaja w pelni dzialac dopiero podczas drugiego opakowania dlatego postanowilam wziasc dodatkowo tabletke "po" kiedy pekla prezerwatywa. W poniedzialek powinnam zaczac nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych ale miesiaczka do tej pory nie wystapila.. co powinnam zrobic? bardzo serdecznie dziekuje za odpowiedz!!!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zatrzymanie miesiączki może wynikać z wahań hormonalnych związanych z połączeniem obu metod. Proszę pamiętać iż kolejne opakowanie antykoncepcyjne powinna Pani rozpocząć bez względu na fakt pojawienia się czy też nie miesiączki. Zaraz po zakończeniu 7dniowej przerwy przyjmuje się kolejną tabletkę z nowego blistra.