Czy tabletki Jeanine stanową skuteczną ochronę przeciwko niechcianej ciąży?

Witam serdecznie. Przeczytałam ulotkę od swoich tabletek antykoncepcyjnych Jeanine kilkakrotnie, wielokrotnie szukałam tego wątku na internecie, ale koleżanki nadal opowiadaja mi różne historie na temat skuteczności tabletek. Biorę pierwsze opakowanie. Tabletki przepisał lekarz z powodu podejrzenia endometriozy. Przepisujac receptę dodał Ę jestem zabezpieczona w 110%.Dzis, tj. Po 20dniach stosowania tabletek współżycia z partnerem bez dodatkowego zabezpieczenia. Choć wszystko na to wskazuje fakt zajścia w ciążę jest raczej niemożliwy, ale ilu ludzi tyle opinii. Czy mogę być spokojna o to, że nie będę w ciąży raczej? Dodam że tabletki biorę regularnie o stałej porze. Staram się być zwykle była to godzina 21,ale zdarza się do 30minut przed i po. Czy podczas dzisiejszego stosunku byłam "bezpieczna". Wiem, że owulacje nie ma prawa wystąpić podczas przyjmowania takich leków, ale jeśli zdarzyć ie sytuacja, że jednak wystąpi to w którym dniu można się jej spodziewać? Przypomnę, że jest to pierwsze opakowanie, 20przyjetych tabletek, mój okres wczesnej był nieregularny i trwał między 23-29dni. Tylko nie mam pojęcia czy przy przyjmowaniu hormonów ma to jeszcze jakieś znaczenie. Z góry dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedz.

Droga Pani obawy są zupełnie nie uzasadnione , stosując doustną antykoncepcję jest Pani zabezpieczona przed nieplanowaną ciążą. Należy pamiętać tylko o jednej rzeczy , wymioty w ciągu 2 - 3 godzin po połknięciu tabletki mogą ograniczyć jej działanie , także biegunki z dużą ilością stolców mogą osłabić działanie .
Jednorazowe " zapomnienie" na ogół nie powoduję dodatkowej owulacji, ale lepiej unikać takich sytuacji. Proszę się też kurczowo nie trzymać czasu przyjmowania tabletki , wystarczy zachować porę dnia - rano lub wieczór. Jeżeli zdarzy się zapomnieć połknąć wieczorem proszę połknąć rano a następnie wieczorem tą z tego dnia
Pozdrawiam