Czy tabletki mają wpływ na moje tętno?

Witam, mam 20 lat. Od kilku miesięcy zacząłem sobie sprawdzać tetno. Mój puls waha się w przedziale 65-53 uderzenia na MINUTĘ w spoczynku , zależy od dnia. Od 2 miesięcy biegam przynajmniej 3 razy w tygodniu po 2 km, często jeżdżę również na rowerze i ogólnie sporo się ruszam bo dziennie średnio robię ponad 6tys kroków. Zażywam też tabletki na nerwice Setaloft 50 mg i moje pytanie brzmi czy tabletki mogą mieć wpływ na moje tetno (zazywam je już kilka lat ale nigdy nie zwracałem na to uwagi) czy to skutek wysiłku fizycznego. Dzisiaj podczas leżenia miałem tetno 52/Min. Bardzo się boję o swoje serce i mam duży lęk przez to. Dodatkowo czasem czuje się zmęczony i miewam problemy z koncentracja. Pozdrawiam.

Tętno, o jakim Pan pisze, jest w granicach normy. U ludzi wysportowanych tętno jest zwykle wolniejsze niż u tych, którzy mało się ruszają.

Zmęczenie i problemy z koncentracją przeżywa każdy z nas, a człowiek aktywny fizycznie w szczególności.

Pozdrawiam.