Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam serdecznie,

Asortyment tabletek wspomagających odchudzanie jest bardzo szeroki. Jednak nie ma tabletki, która odchudzi nas bez żadnego wysiłku. Polecam Pani artykuł http://portal.abczdrowie.pl/tabletka-nie-odchudzi.

Podstawą przy stosowaniu wszystkich suplementów wspomagających odchudzanie jest dieta i aktywność fizyczna. Poniżej przedstawiam kilka przykładów:

  • chrom na zmniejszenie apetytu na słodycze - reguluje poziom cukru we krwi (jego spadki powodują ochotę na słodycze), ale działa tylko wspomagająco przy regularnym spożywaniu częstych posiłków. Bez nich wahania poziomu cukru są zbyt wysokie by zmniejszyć je samą tabletką,
  • L-karnityna - pomaga spalać tkankę tłuszczową, ale tylko w przypadku aktywnej pracy mięśni, a więc wymaga aktywności fizycznej,
  • kwas linolowy C.L.A. - powszechnie nazywany "spalającym tłuszcz", pomaga podnieść termogenezę (temperaturę) ciała, która sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej, ale robi to bardzo nieznacznie. Nikt nie schudnie od samego przyjmowania kwasu C.L.A.

A zatem tabletki reklamowane i sprzedawane pod hasłem "ODCHUDZAJĄCE" jedynie wspomagają odchudzanie, które składa się z dwóch podstawowych elementów: diety i aktywności fizycznej. Jeśli te dwa elementy wprowadzimy do naszego codziennego życia to suplementy diety na pewno pomogą w utracie masy ciała.

ALE: suplementy wspomagające odchudzanie nie zastąpią diety i ruchu, ani też nie są niezbędne do redukcji masy ciała.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty