Czy taka dawka leków na sen jest bezpieczna?

Witam pisze bo mam koleżankę która ma bardzo ciężka depresje i myśli samobójcze. Bierze leki na spanie jest to lorazepam ostatnio mi powiedziała ze weźmie 10 na raz. Wiec pisze z pytaniem czy taka dawka jest niebezpieczna i co zrobić w wypadku kiedy ona weźmie tyle tabletek.

Marek Kubiszewski Psychiatria

Lorazepam jest lekiem niebezpiecznym przy długotrwałym zażywaniu ze względu na ryzyko uzależnienia z wytworzeniem się tolerancji i przymusu sięgania po coraz wyższą dawkę dla opanowania nasilających się objawów abstynencyjnych. Jeżeli koleżanka ma ciężką depresję i ma skłonność do zwiększania dawki lorazepamu, najbezpieczniej dla niej i z szansą na uzyskanie poprawy samopoczuciu będzie leczenie w stacjonarnym oddziale psychiatrycznym.