Czy taka dawka witaminy D3 dla 7-letniej córki nie jest za duża?

Witam, Córka 7 lat ma nidoibor witaminy d3 - 13,2 ng/ml. Ortopeda zalecil dawke 2000j.m przez 3 miesiace. Czy to nie za duzo ? Na opakowaniu jest, ze powinno byc 1000j.m.

Szanowna Pani, aby wyrównać niedobór należy podawać większe dawki niż podczas profilaktycznej suplementacji. Proszę podawać wg zaleceń ortopedy. Serdecznie pozdrawiam