Czy taka hemoglobina jest przeciwwskazaniem do przepisania chemii?

Mąż ma raka odbytnicy gruczolakorak G2(wynik kolonoskopii). W badaniu obrazowym i endoskopowym obraz guza w stadium cT4bN1aM1. W dniu 9 maj 2019 roku odbyła się operacja wyłonienia kolostomii pętlowej dwulufowej z powodu nieoperacyjnego raka odbytnicy. Od dnia 15 maj mąż ma biegunki z odbytu. Czy to normalne? Do worka stomijnego tylko gazy i odrobina kału przez 4 dni. I jak podnieść hemoglobine która wynosi 10,1 g/dl? Czy taka hemoglobina jest przeciwwskazaniem do przepisania chemii? Wspomnę jeszcze ze mąż schudl przez około 7 miesięcy 40 kilo. Ważył przed wykrycie raka 99-100 kilo a obecnie waży 60kg przy wzroście 170cm.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę skonsultować się z chirurgiem onkologicznym w ośrodku, w którym była wykonywana operacja.