Czy taka ilość guzków świadczy o przerzutach?

Dzień dobry, proszę o interpretację wyniku TK płuc z kontrastem: w segmencie 6 płuca prawego 2 podopłucnowe guzki 9 i 7 mm, w segmencie 4 dwa guzki 4 i 5 mm. Innych zmian nie stwierdzono. Bronchoskopia bez uwag, węzły niepowiększone. wyniki z krwi prawidłowe. Guzki te są niewidoczne na RTG. Czy taka ilość guzków na 1 płucu świadczy o przerzutach, czy też może być spowodowane paleniem papierosów czy też może to być pozapalne.

Dzień dobry,

brak informacji na temat objawów klinicznych oraz z jakiego powodu zostało wykonane badanie.

Wskazana stacjonarna konsultacja z lekarzem prowadzącym leczenie który wykona badanie podmiotowe przedmiotowe oceni płytkę badania i odpowie czy są obawy do niepokoju.

Pozdrawiam