Czy taka konfrontacja może być pomocna?

Od 5 lat mam problem z zamknięciem emocjonalnym na byłego. Rozstanie było 5 lat temu z mojej winy poniewaz pojawila się nowa osoba i nie wiedziałam na kogo się zdecydować. W rezultacie pierwszy partner mnie zostawił a z drugim po pewnym czasie wzięłam ślub. Aktualnie myślenie o byłym zatruwa mi juz 5 lat życia. Nie utrzymujemy kontaktu lub jest on rzadki i chłodny. Staram sie nie ogladac jego zdjec ani nie spotykamy sie od tylu lat a nadal mam problem. Aktualnie zaproponowałam spotkanie z nim i konfrontacje w nadziei że uda mi sie zamknac i poukładać sobie w głowie. Czy taka konfrontacja może być pomocna? Jakie pytania powinien sobie zadać lub tej osobie aby oczyścić się raz na zawsze z tego emocjonalnego problemu?

Stoi Pani przed trudną decyzją. Takie spotkanie wiąże się niewątpliwie z ryzykuem, że odrodzą się te piękne wspomnienia albo że spitka się Pani nie z realnym człowiekiem, ale jego wyobrażeniem. Sporo Pani ryzykuje. Na pewno też jest to duże obciążenie dla Pani obecnej rekacji. Kilka lat temu dokonała Pani trudnego wyboru, a wybory mają to do siebie, że niosą konsekwencje. Czy jest Pani gotowa ponieść je również dziś, kosztem obecnego związku. Może warto umówić się do terapeuty, by przegadać swoje dylematy, tęsknoty, potrzeby? Co Panią skłania do tego, by wracać do tamtej relacji? Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. Joanna Marciniak