Czy taka subkliniczna niedoczynność zagraża dziecku?

Dzień dobry. Mam problem z wynikami tarczycy. Mam Hashimoto, przy rozpoznaniu FT4 wynosiło około 1,2 i było to 57% normy za to TSH aż 11 (!). Przeciwciała obecne. Nie miałam objawów niedoczynności. Zaczęłam przyjmować Letrox w dawkach 25 i 50. Dawka 75 była przeze mnie już bardzo źle przyjęta, odczuwałam objawy nadczynności. Aktualnie jestem w ciąży, przyjmuję Letrox 50 i moje FT4 wynosi 1,59 norma do 1,70. Za to TSH dalej powyżej normy - 5,0. Jeśli zwiększę dawkę to FT4 wykroczy poza normę i będę się bardzo źle czuła - wiem bo przerabiałam to już, dawka 75 powoduje u mnie jakby nerwicę, nadpobudliwość, bóle brzucha. Ale lekarz ginekolog mówi, że to TSH jest złe. Co robić? Jeden z lekarzy przy rozpoznaniu zasugerował że to subkliniczna niedoczynność tarczycy stąd FT4 w normie i TSH poza normą. Obecne wyniki tylko by to potwierdzały, ale już sama nie wiem, lekarze rozkładają ręce a ginekolog mnie gani za takie słabe wyniki. Mimo, że FT4 mam dobre. Czy mogę liczyć na państwa opinię? Czy taka subkliniczna niedoczynność zagraża dziecku jeśli pilnuję poziomu hormonów? Pozdrawiam!

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym powtórzyć badania za ok 4 tygodnie i skonsultować się z endokrynologiem.