Czy taka wartość cholesterolu może być dla mnie zagrożeniem?

Witam, zrobiłam badanie krwi, w którym mam zawyżone płytki 423, cholesterol całk. 256, cholesterol HDL 94.0, trójglicerydy 225 i cholesterol LDL 117. Zawyżona jest również wartość MCV 96,5 oraz zaniżona MCHC 32,1. Byłam u lekarza rodzinnego, która mnie uspokoiła, że nie są źle te wyniki i że nie ma się czego obawiać i przepisała tylko ATORIS na obniżenie cholesterolu. Ale w internecie wszędzie są informacje, że trójglicerydy powyżej 200 mogą stanowić zagrożenia zdrowia lub życia. Przy drugiej ciąży 2 lata temu przytyłam 12 kilo, których do dziś nie zrzucilam, odzywiałam się po porodzie niezdrowo. Proszę o opinię.

Szanowna Pani, wyniki nie są tragiczne, proszę zmienić dietę oraz dbać o częstą aktywność fizyczną. Z wyrazami szacunku, Paweł Żmuda-Trzebiatowski