Czy taka zmiana może powodować uszkodzenie nerwu wzrokowego?
Zrobiłam rezonans magnetyczny głowy, ponieważ podejrzewano u mnie guzy na przysadce mózgowej, które niszczą nerw wzrokowy. Jednak nie wykryto guzów, a torbiel w zatoce szczękowej. Torbiel ma wielkość 1.5 cm. Czy taka zmiana może powodować uszkodzenie nerwu wzrokowego? Czy taka zmiana jest brana jako duża czy mała?

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Pierwsze objawy autyzmu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.
Dzień dobry,
w takim przypadku należało by z płytką badania udać się do laryngologa lub chirurga szczękowego który oceni badanie oraz przeprowadzi badanie podmiotowe i przedmiotowe. Ocena opisu badania powinna być poprzedzona badaniem o którym wyżej napisałem.
Pozdrawiam