Czy taki puls jest niebezpieczny?

Mój puls spada do 38 /36 uderzen na minutę lezalm raz na oiom kilka lat temu wtedy puls miałam niski ale nie aż tak 42 co mam robić dalej jest mi ciągle zimno jestem słaba zmęczona boję się że kiedyś rano się nie obudzę miałam holtrra wielokrotnie kolejny planowany holtet jest na grudzień i myślę czy lekarz bagatelizuje ten problem i coś mi zagraża czy jednak nie ma co panikować...

Dzień dobry,

brak i informacji czy Pani choruje na choroby przewlekłe, leki.

Czy jest Pani pod opieką specjalisty kardiologa.

Prawidłowe tętno/puls u dorosłego człowieka to ok. 70 uderzeń na minutę. Niepokojąco niskie tętno spoczynkowe zauważa się poniżej 50 uderzeń serca na minutę.

Wskazany holter ekg plus ciśnieniowy.

Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego lub POZ w celu pełnej diagnostyki obrazowej, laboratoryjnej.

Pozdrawiam