Czy taki sposób zastosowania tabletek nie zmniejszy ochrony antykoncepcyjnej?

Dzień dobry, czy w przypadku Vines, pominięcie zielonych tabletek i od razu rozpoczęcie brania zielonych nie zmniejszy ochrony antykoncepcyjnej? Czy w miesiącu pominięcia zielonych tabletek krwawienie nie wystąpi? Dziękuję za pomoc :)

Lek. Paweł Szadkowski

Pominięcie tabletek placebo nie zmniejszy ochrony antykoncepcyjnej. Krwawienie nie powinno wystąpić.