Czy taki stan powinien mnie skłonić do wizyty u lekarza?

Witam. 2 tygodnie temu miałam nacinany ropień okoloodbytniczy w znieczuleniu miejscowym. Po 5 dniach zgłosiłam się na kontrole i było wszystko wporzadku. Od wczoraj na nowo czuje lekki ból, jest wyczuwalne zgrubienie i lekkie zaczerwienienie. Dziś lekko w celu sprawdzenia czy zgrubienie się powiększyło przycisłam i prysła krew z ropą. Mieszkam za granica, czy taki stan każe mi udać się do specjalisty i rana poprostu dalej się oczyszcza?

Dzień dobry.

wskazane aby z opisanym objawem z konsultować na wizycie stacjonarnej z lekarzem który obejrzy zmiany i zleci odpowiednie zalecenia. Jeśli ma Pani możliwość konsultacji z lekarzem prowadzącym leczenie można również teleporady lekarz prowadzący zna sytuację więc zleci odpowiednie zalecenia

Pozdrawiam