Czy taki wynik badania tarczycy świadczy o raku?

Czy te wyniki swiadcza juz o raku? Tarczyca prawidłowo polozona,niepowiekszona o prawidłowej o jednorodnej echogenicznosci.w placie prawym zmiana ogniskowa,dobrze odgraniczona od otoczenia hiperechogeniczna niejednorodna wielkosc 3.5*5.0 mm.pozatym w ciesni tarczycy widoczna zmiana ogniskowa hipoechogeniczna jednorodna dobrze odgraniczona wielkosc 7.0*5 mm.brak cech przekrwienia w obrebie tarczycy.nie stwierdza sie powiekszonych oraz patologicznych wezłow chłonnych. Zarejestrowałem sie juz do endokrynologa ale wizyta dopiero za tydzien.czy te wyniki wróza raka juz?

Lek. Szymon Suwała

Żadna z opisywanych zmian nie należy do wybitnie podejrzanych - proszę się nie obawiać na zapas :)