Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taki wynik TK głowy oznacza dla mnie coś niepokojącego?

W SIERPNIU W PRACY SIĘ ODWODNIŁAM I MIAŁAM PRZEGRZANY ORGANIZM PRZEZ GORĄCZKI.MIAŁAM SILNE BÓLE GŁOWY LEKARZ DAŁ MI SKIEROWANIE NA TK GŁOWY OPIS DOSTAŁAM MUZGOWIE PRAWIDŁOWEJ GĘSTOŚCI,BEZ ZMIAN OGNISKOWYCH.UKŁAD KOMOROWY NIEPOSZERZONY,SYMETRYCZNY.PRZESTRZENIE PODPAJĘCZYNÓWKOWE PRAWIDŁOWE.CECH KRWAWIENIA ŚRÓDCZASZKOWEGO NIE STWIERDZA SIĘ.CZASZKA BEZ UCHWYTNYCH ZMIAN PATOLOGICZNYCH.TERAZ W LUTYM DOSTAŁAM SKIEROWANIE NA TK GŁOWY I W OPISIE ZANIEPOKOIŁAM SIĘ TYM ŻE MAM TROSZKĘ INNY OPIS. Czy taki wynik tkgłowy oznacza dla mnie coś niepokojącego? mam 36 lat zrobiłam tk głowy bo od jakiegoś czasu mam silne bóle głowy otrzymałam opis prosze o odpowiedż czy coś złego się dzieje cz też nie;; układ komorowy bocznie nieprzemieszczony,nieposzerzony. przestrzenie podpajęczynówkowe nieposzerzone. w obrębie OUN obecność zmian pourazowych,cech obecności procesu rozrostowego,ani świeżego krwawienia nie stwierdza się.na oknie kostnym zmian nie stwierdza się.zatoki przynosowe są prawidłowo powietrzne. ZASTANAWIA MNIE CO TO OZNACZA ŻE W OBRĘBIE OUN OBECNOŚĆ ZMIAN POURAZOWYCH JEST???
KOBIETA, 36 LAT 8 miesięcy temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Szanowna Pani, wynik należy zestawić ze stanem klinicznym. Zmiany pourazowe sugerują przebyty uraz mózgowia, jednakże nie oznacza to że muszą ciągnąć za sobą powikłania

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy